Nasze narzędzie do zarządzania zgodami użytkownika na korzystanie z plików cookie jest tymczasowo offline. Z tego powodu niektóre funkcje wymagające zgody użytkownika mogą nie być dostępne.
MINI-MALIZUJEMY WPŁYW. NA KAŻDYM ETAPIE.
OKSFORD POZOSTANIE DOMEM MINI.
Zakłady w Oksfordzie przygotowują się do rozpoczęcia od 2026 roku budowy dwóch nowych elektrycznych modeli MINI: 3-drzwiowego MINI Cooper i kompaktowego crossovera MINI Aceman. Od 2030 roku zakłady w Oksfordzie będą produkować wyłącznie elektryczne modele MINI.
Stefanie Wurst, szefowa marki MINI: „MINI zawsze było świadome swojego pochodzenia, a Oksford jest i pozostanie sercem marki. Cieszę się, że produkcja dwóch nowych elektrycznych modeli MINI – MINI Cooper i MINI Aceman – również ma miejsce w Oksfordzie, co potwierdza nasze zaangażowanie na rzecz w pełni elektrycznej przyszłości”.
ZAKŁADY MINI W OKSFORDZIE W SKRÓCIE.
DYREKTORKA ZAKŁADÓW W LIPSKU.
PETRA PETERHAENSEL.
PIERWSZE MINI „MADE IN GERMANY” – ZŁOŻONE W LIPSKU.
Nasz największy model, elektryczne MINI Countryman, wprowadza rodzinę MINI w erę bezemisyjnej elektromobilności lokalnej. Nic więc dziwnego, że jest ono produkowane w zakładach produkcyjnych BMW Group w Lipsku, które łącznie stanowią jedną z najnowocześniejszych i najbardziej ekologicznych fabryk motoryzacyjnych na świecie. Ekologiczną energię wykorzystywaną do jego produkcji zapewniają cztery 190-metrowe turbiny wiatrowe znajdujące się na terenie fabryki. W 2021 roku z energii wiatrowej wygenerowano 21,9 GWh energii elektrycznej – co odpowiada rocznemu zużyciu energii elektrycznej przez ponad 5000 3-osobowych gospodarstw domowych.
Co więcej, od 2017 roku energia elektryczna jest tymczasowo magazynowana w systemie 700 akumulatorów i3. Akumulatory wysokonapięciowe MINI również będą produkowane w zakładach w Lipsku. Do 2024 roku będą one dysponowały ośmioma oddzielnymi liniami produkcyjnymi komponentów elektrycznych, na których pracować będzie 1000 osób.
Petra Peterhaensel, dyrektorka zakładów w Lipsku:
„WIZJA ZAKŁADÓW W LIPSKU TO CAŁKOWITA DEKARBONIZACJA PRODUKCJI POPRZEZ ZASTĄPIENIE PALIW KOPALNYCH WODOREM”.
PRZYSZŁOŚĆ MA KSZTAŁT OBIEGU ZAMKNIĘTEGO.
ZAMIANA ZŁOMU W SUROWCE.
BEZPIECZNY I PRZEJRZYSTY ŁAŃCUCH DOSTAW.
„TO ROBOTA DLA PRAWDZIWEGO DETEKTYWA”.
CZĘSTO ZADAWANE PYTANIA.
MINI postrzega gospodarkę o obiegu zamkniętym jako kluczowe podejście do projektowania bardziej zasobooszczędnych pojazdów. Chodzi o to, aby znaleźć najlepszy sposób na utrzymanie materiałów w obiegu, aby nie zostały one utracone, lecz zachowały swoją wartość i mogły być użytkowane przez długi czas. Zapewnia to szereg możliwości dla MINI i całej branży: ponowne wykorzystywanie cennych zasobów w ten sposób może zmniejszyć naszą zależność od surowców pierwotnych o znaczeniu krytycznym. Ponadto mniejszy wpływ na nas mają rosnące ceny surowców. Co więcej, wykorzystanie wysokiej jakości materiałów wtórnych znacznie zmniejsza ślad węglowy naszych pojazdów.
Naszym celem jest stopniowe zbliżanie firmy do modelu gospodarki o obiegu zamkniętym. Od surowców po recykling: nadzorujemy cały nasz łańcuch dostaw – od projektowania pod kątem obiegu zamkniętego i zwiększania wykorzystania materiałów wtórnych do produkcji części i komponentów po efektywny recykling pojazdów wycofanych z eksploatacji.
W ramach swojej strategii zrównoważonego rozwoju MINI kładzie szczególny nacisk na surowce uważane za minerały „konfliktowe”. Obejmuje to złoża, w przypadku których wydobycie lub handel często wiąże się z naruszeniem norm środowiskowych i społecznych. Przykładem może być wolfram. Obecnie można go znaleźć w silnikach wibracyjnych telefonów komórkowych i żarnikach żarówek, a także w wiertłach i frezach do maszyn przemysłowych wykorzystywanych w produkcji samochodów. Stworzyliśmy zamknięty obieg materiału dla tego wyjątkowego metalu i prowadzimy zbiórkę zużytych wierteł i frezów w naszych zakładach w Niemczech w celu poddania ich recyklingowi.
To ważne pytanie. Mam nadzieję, że zdołamy na nie odpowiedzieć. W MINI wykraczamy poza potrzeby nowoczesnej mobilności. Big Love to optymistyczne podejście MINI do życia, które jest dla wszystkich – nie trzeba mieć prawa jazdy. Motywuje nas do działania i kieruje wszystkim, co robimy – to dwa małe słowa, które mają moc inspirowania świata do podejmowania mających pozytywny wpływ działań.
Big Love to dostrzeganie piękna w indywidualności i wspaniałego potencjału, jaki drzemie w nowych możliwościach i kreatywnych sposobach myślenia. Właśnie dlatego zawsze trochę różniliśmy się od reszty i chętnie przyjmujemy wszystkich, którzy też są nieco inni.
Big Love to potężna inspiracja do działania w lepszy sposób, do tworzenia malującej się w jaśniejszych barwach przyszłości zarówno dla nas wszystkich, jak i dla naszej planety. To nasza motywacja, by robić więcej przy mniejszym zużyciu zasobów, nieustannie wprowadzać innowacje i od samego początku zadawać pytania, które nie wszystkim przychodzą do głowy.
Big Love łączy ludzi i tworzy potężne poczucie przynależności. To poczucie bycia częścią czegoś większego niż my sami. A ponieważ podróż ku bardziej zrównoważonej i integracyjnej przyszłości jest zbyt ważna, aby odbywać ją w pojedynkę, mamy nadzieję, że do nas dołączysz.